2022 Hyundai Veloster N | DBA 4000 Series Standard Brake Rotor [Front] | DBA43146
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Quantity
COMPATIBLE APPLICATION(S) - DBA43146:
2022 Hyundai Veloster N
TECHNICAL SPECIFICATIONS:
  • Center Hole Diameter: 69 mm
  • Discard Thickness: 30 mm
  • Nominal Thickness: 30 mm
  • Outside Diameter: 345 mm
  • Overall Height: 52.3 mm
  • Solid Or Vented Type Rotor: Vented
  • Stud/Lug Hole Quantity: 5
  • Surface Type: Smooth
FITMENT NOTES:
  • 2022 Hyundai Veloster N: 345mm Front Disc, 314mm Rear Disc