Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Quantity
COMPATIBLE APPLICATION(S) - DBA2659X-10:
TECHNICAL SPECIFICATIONS:
  • Center Hole Diameter: 58 mm
  • Discard Thickness: 10 mm
  • Nominal Thickness: 10 mm
  • Outside Diameter: 286 mm
  • Overall Height: 63.5 mm
  • Solid Or Vented Type Rotor: Solid
  • Stud/Lug Hole Quantity: 10
  • Surface Type: Drilled Slotted
FITMENT NOTES:
  • 2013 Subaru BRZ: 277mm Front Disc; Solid Rear Disc
  • 2015-2016 Subaru BRZ: 277mm Front Disc; Solid Rear Disc